Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
İstek Yap
play store app store

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı
0
(0)

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda ilk ve orta öğretim de yemek fiyatlarına devasa zamlar yapıldı. Yemek fiyatları 2,80 TL’den 24 TL’ye çıkarıldı. Hacettepe Üniversitesi’nin diğer bölümlerinde ise yemek fiyatlarına yüzde 50 zam yapıldı. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi konuyu Meclis gündemine taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Hakverdi şu ifadeleri kullandı.

Konservatuvar eğitimi 4. sınıf bitiminde iki aşamalı özel yetenek sınavından sonra başlamakta ve 12 yıl sürmektedir. Sınavdan mezuniyete kadar oldukça meşakkatli ve masraflı olan bu süreçte aileler birçok sorunla karşılaşmış, zaman zaman bu sorunlar çözüme kavuşsa da bazı sorunlar sanatçı adaylarımızı ve ailelerini zor durumda bırakmıştır. Bu sorunlardan biri olan ulaşım sorunu; Ankara büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın öğrenci dostu Ankara projesi kapsamında çözülmüş, 27 Ocak 2020 tarihinden itibaren Konservatuar Öğrencileri için kampüs içerisinde aracı olanın araçla, aracı olmayanınsa zaman zaman yürüyerek kat ettiği 1,5 km’lik yol, ring otobüsleri ile çözüme kavuşmuştur.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında 123’ü Ortaokul, 128’i Lise olmak üzere toplamda 251 sanatçı adayı eğitim almaktadır. Maalesef Rektörlük Yönetim Kurulu Tarafından geçtiğimiz günlerde alınan bir kararla özellikle ortaokul ve lise bölümünde okuyan öğrencilerin yemek ücretlerine yüzde 857 zam yapılarak, 2,80 TL’den 24 TL’ye çıkarılmıştır. Yine Hacettepe Üniversitesi’nin diğer bölümlerinde ise kahvaltı ve yemek ücretlerine yüzde 50 zam yapıldığı görülmüştür.

SesliDunyası 70 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50